Uitlenen collega’s

OR Forum Forums Rechten van de OR Uitlenen collega’s

Weergave van 1 genest reactie
  • Auteur
    Berichten
    • #274
      RoaldKleist
      Sleutelbeheerder

      Onderstaande vraag werd aan mij gesteld:

      Er is één collega van ons uitgeleend aan een ander bedrijf (architectenbureau) Het ziet er naar uit dat er nog een collega wordt uitgeleend (aan een constructie/engineeringbureau) Hoe moet de OR omgaan met deze ontwikkelingen?

    • #275
      RoaldKleist
      Sleutelbeheerder

      Als het uitlenen van collega’s tot de normale gang van zaken hoort, dan is er geen adviesrecht van toepassing. Maar als dit een nieuwe ontwikkeling is, dan zou adviesrecht krachtens art. 25:1.d WOR van toepassing kunnen zijn. Het is in mijn ogen een wijziging van werkzaamheden. Want eerst werden er geen collega’s uitgeleend en nu wel. Nu is de vraag of het belangrijk genoeg is. Als het bij 1 of 2 collega’s blijft, lijkt mij dit niet belangrijk. Maar het kan zijn dat de bestuurder plannen heeft om dit uit te breiden. Dan wordt het wel een belangrijk besluit. De voorzitter zou even met de bestuurder kunnen bellen om te vragen wat de plannen zijn wat betreft het uitlenen van collega’s. In dat gesprek kun je dan aangeven dat adviesrecht van toepassing is, als hij plannen heeft om het uitlenen van collega’s uit te gaan breiden. Maar wees bedacht op de vraag waarom je advies wilt geven. Bedenk daarom van tevoren hier een antwoord op.

Weergave van 1 genest reactie
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.