overname

OR Forum Forums Wetgeving en de OR overname

Weergave van 1 genest reactie
  • Auteur
    Berichten
    • #302
      Jannekebalou
      Bijdrager

      Hallo

      Ik ben OR lid van een thuiszorgorganisatie.
      Nu is er onder de holding een extern bedrijf overgenomen.
      Alleen zijn wij als or niet op de hoogte gesteld.
      Mijn vraag hadden ze dit moeten aangeven? Hadden we hier advies of instemmingsrecht in?
      Of valt dit buiten decor omdat het onder de holding valt en niet onder onze werkgever alleen.
      We komen hier als OR niet goed uit.
      Groetjes Janneke slager

    • #303
      RoaldKleist
      Sleutelbeheerder

      Beste Janneke,

      Of de bestuurder advies of instemming had moeten vragen is afhankelijk van één heel belangrijk criterium. Namelijk, of de overname gevolgen voor de medewerkers en of de onderneming waarvoor jullie de OR zijn met zich meebrengt. Gevolgen kunnen bijvoorbeeld zijn:

      1. Er vloeit geld uit jullie onderneming om de overname te bekostigen.
      2. Jullie onderneming gaat goederen leveren aan de overgenomen onderneming.
      3. De overgenomen onderneming gaat goederen leveren aan de jullie onderneming.
      4. Een aantal medewerkers van jullie onderneming gaat werkzaamheden uitvoeren voor de overgenomen onderneming.
      5. Een aantal medewerkers van de overgenomen onderneming gaat werkzaamheden uitvoeren voor jullie onderneming.
      6. Er kunnen over en weer diensten uitgewisseld worden.
      7. Er ontstaat een samenwerking tussen beide ondernemingen

      Dit zijn slechts een paar voorbeelden van gevolgen. Er zijn er vast veel meer te bedenken. Het gaat erom of de overname gevolgen heeft voor jullie onderneming. Als dit het geval is, dan had de bestuurder advies aan de OR moeten vragen krachtens artikel 25:1.b WOR. Hieronder tref je de tekst.

      De ondernemingsraad wordt door de ondernemer in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over elk door hem voorgenomen besluit tot het vestigen van, dan wel het overnemen of afstoten van de zeggenschap over, een andere onderneming, alsmede het aangaan van, het aanbrengen van een belangrijke wijziging in of het verbreken van duurzame samenwerking met een andere onderneming, waaronder begrepen het aangaan, in belangrijke mate wijzigen of verbreken van een belangrijke financiële deelneming vanwege of ten behoeve van een dergelijke onderneming;

Weergave van 1 genest reactie
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.