Flexibele werknemers, instemming bij wijziging

OR Forum Forums Wetgeving en de OR Flexibele werknemers, instemming bij wijziging

Weergave van 1 genest reactie
  • Auteur
    Berichten
    • #170
      09012284
      Bijdrager

      Ons bedrijf werkt al jaren met flexibel krachten en uitzendkrachten.

      Het beleid omtrent aanname en hoe lang deze blijven veranderd bij ons bijna jaarlijks.

      Dit onderwerp zou bij wijziging toch in de OR besproken moeten worden?
      Voorbeeld : in 2017 moesten flexibele krachten na een half jaar werken er een half jaar uit en mochten dan weer terugkomen. Vanaf 2018 worden kontrakten verlengd tot 3 kontrakten met max 2 jaar zoals de wet voorschrijft maar dit is nooit besproken in de OR.
      Nu de nieuwe wet eraan komt gelden er straks nog strengere regels welke grote gevolgen hebben voor het bedrijf.

      Wacht ik tot de bestuurder zelf komt met een melding wat hij gaat doen of kan ik beter zelf vragen wat ze van plan zijn.

      Wij willen afspreken gaat laten vastleggen en willen zaken zoals bovenstaande vastleggen dat de bestuurder zijn verantwoordelijkheden neemt en ons niet meer afscheept.

    • #178
      RoaldKleist
      Sleutelbeheerder

      Naar mijn mening is het een wijziging in het aanstellingsbeleid en zal de bestuurder instemming aan moeten vragen. Ik zou de bestuurder e-mailen dat je op de hoogte bent van het feit dat er een nieuwe wet per 01-01-2020 in werking zal treden, waardoor het aanstellingsbeleid gewijzigd moet worden. En dat je voor de wijziging van het aanstellingsbeleid graag een verzoek tot instemming ontvangt krachtens art. 27:1.e WOR.

Weergave van 1 genest reactie
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.